Do końca 2021 do każdego zestawu dodajemy kuchenkę gazową i zestaw 4 kartuszy z gazem.

5 miejsc w Polsce, do których warto pojechać kamperem

podóż kamperem po Polsce

Wiesz, że Twój kamper bądź mini kamper zawiezie Cię wszędzie? Nad morze, w góry, nad jezioro, do miasta, a nawet na pustynię – rozpocznij więc swoją przygodę z VOJO szaloną objazdówką po Polsce albo udaj się na kilkudniową wycieczkę do rodzimych, malowniczych zakątków na własnych warunkach. Gwarantujemy Ci, że po zapoznaniu się z naszymi pięcioma propozycjami, najpierw swoje pochwalicie, a cudze dopiero poznacie – w trakcie kolejnych, caravaningowych wojaży! A tymczasem, gdzie warto pojechać kamperem w Polsce?

1. Pustynia Błędowska

“Polska Sahara” znajduje się na granicy województwa śląskiego i małopolskiego – jest dość niecodzienną atrakcją, ale w odróżnieniu od tej zagranicznej na co dzień nie panują tu afrykańskie upały. Nie spotkasz też wielbłąda – co najwyżej będzie to bóbr, piżmak czy łoś. Pustynię możesz przemierzyć ścieżką dydaktyczną, wędrować bezpośrednio po piaskach albo podziwiać piaszczysty krajobraz z trzech punktów widokowych – Góry Czubatki, Róży Wiatrów czy Dąbrówki w Chechle.

Miłośnikom caravaningu polecamy szczególnie Różę Wiatrów w Kluczach z wielkim, drewnianym tarasem widokowym i ławkami. Roztacza się tu niesamowity krajobraz na otwarte piaski, które gdzieniegdzie porasta niska roślinność pustynna. To będzie niezapomniana podróż mini kamperem VOJO, ale i przypadnie do gustu tym, którzy szukają ciekawego miejsca na wycieczkę kamperem po Polsce.

pustynia błędowska

2. Jezioro Chańcza koło Kielc

W województwie świętokrzyskim rozciąga się błękitna tafla Jeziora Chańcza, sztucznego akwenu wodnego, który położony jest z dala od cywilizacji. Jeśli więc szukasz miejsca, gdzie odetchniesz pełną piersią, do której przy okazji “przytuli” Cię tutejsza przyroda – obierz ten kierunek podczas planowania kolejnej kamperowej wycieczki po Polsce!

Brzegi jeziora mogą “pochwalić się” szerokimi plażami i terenami zalesionymi z sosnami i brzozami na czele, więc spacer w takich okolicznościach jest wręcz wskazany. Dzięki systemowi VOJO możesz rozbić biwak nad samym brzegiem jeziora, dokładnie w tym miejscu, w którym zaparkujesz swój samochód. Potem pozostaje tylko poddać się słodkiemu lenistwu i łapać każdą chwilę na łonie natury!

Jezioro Chańcza

3. Błędne Skały w Górach Stołowych

Wbrew pozorom nigdzie nie pozwolimy Ci zabłądzić, a jedynie chcemy zaproponować kolejne miejsce na podróż kamperem po Polsce – Błędne Skały, położone w samym sercu Parku Narodowego Gór Stołowych. Zapowiada się ekscytująca wyprawa, której nie powstydziłby się nawet Indiana Jones – będziesz poruszał się w skalnym labiryncie, który w piaskowcach ciosowych wyrzeźbiła woda i wiatry. Nazwy skał też brzmią tajemniczo – poznasz “Skalne Siodło”, “Kurzą Stopkę” czy “Tunel”. Odnajdziesz tu także punkt widokowy o równie intrygującej nazwie “Skalne Czasze” i doświadczysz piękna krajobrazu Szczelińca Wielkiego – najwyższego szczytu Gór Stołowych.

Czy miłośnicy caravaningu wiedzą, jak “wyginać śmiało ciało”? Mamy nadzieję, że tak, bo ta umiejętność przyda się podczas eksplorowania tutejszych terenów – pełnych wąskich korytarzy, blokowisk i głębokich szczelin – nie bez powodu na tych stromych skałach kręcono sceny do “Opowieści z Narnii”. Ty też znajdź tu swój azyl i poczuj się jak bohater dobrego filmu przygodowego!

4. Dolina Będkowska

Z Gór Stołowych przenosimy się na Jurę Krakowsko-Częstochowską, do Doliny Będkowskiej – jest ona jedną z ośmiu dolin wchodzących w skład Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Swój mini kamper bezpłatnie zaparkujesz w okolicy Brandysówki – dostępna jest tu ogromna łąka, która “poleca się” na rodzinne pikniki. Co ważne, Dolina Będkowska to miejsce przystosowane do rodzin z małymi dziećmi, ponieważ droga jest głównie asfaltowa.

Dlaczego ten punkt powinien się znaleźć na Twojej liście pt. “gdzie warto pojechać kamperem po Polsce”? Oprócz tego, że miejsce “zachęca” licznymi ścieżkami, możesz też podziwiać wąwozy i skały – a jeśli jesteś miłośnikiem wspinaczki, wspiąć się na ich szczyt – masz do dyspozycji aż 60 skał o różnym stopniu trudności! Nadal mało? Jaskinia Nietoperzowa, Szum – największy wodospad na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i Sokolica – stroma ściana wznosząca się ponad doliną – to kolejne atrakcje, które uświetnią Ci pobyt w tych rejonach. Tak więc, gdzie pojechać kamperem w Polsce? W Dolinie Będkowskiej nie może Cię zabraknąć!

dolina będkowska

5. Bory Tucholskie

Chcesz się zaszyć w lesie i nie wychodzić stąd przez najbliższych kilka dni? Proszę bardzo! W Borach Tucholskich masz do wykorzystania aż 3 tys. km2 leśnej powierzchni, więc o miejsce dla Twojego kempingowego pojazdu nie musisz się martwić.

Lasy z przewagą sosen zachwycą zwłaszcza tych, którzy choć na chwilę chcą uwolnić się od wielkomiejskiego zgiełku. Ale VOJO-wniku – nie myśl sobie, że Bory to tylko lasy – wkradło się tu również kilka pięknych jezior, w tym Jezioro Krasne, krętych rzek (idealnych na spływ kajakowy), torfowisk i bagien. A kto wie, czy przebywając w Borach Tucholskich, nie wypatrzysz stałych mieszkańców sosnowego raju – danieli, czapli czy czarnego bociana?

bory tucholskie

Mamy nadzieję, że przypadła Ci do gustu nasza, dzisiejsza definicja słowa “wszędzie”. Wybraliśmy te miejsca na wycieczkę kamperem po Polsce, które przyciągają pięknymi widokami, a jednocześnie są przyjazne kamperom i mini kamperom VOJO – nie tak oczywiste, jak Morze Bałtyckie, Mazury czy Tatry, gdzie też oczywiście warto pojechać, ale “schowane” w różnych częściach Polski. Wiemy, że podróżnicy nie potrzebują zbyt wiele – kawałek zielonej przestrzeni i poczucie niezależności wystarczy – a tego doświadczysz właśnie, podróżując po Polsce swoim niezastąpionym vanem!