Do końca 2021 do każdego zestawu dodajemy kuchenkę gazową i zestaw 4 kartuszy z gazem.

Pies w mini kamperze – jak zaVOJOwać z pupilem świat?

pies w kamperze

“Życie jest takie krótkie, a nasze zwierzęta większość czasu spędzają, czekając aż wrócimy do domu” – taką refleksję miał pisarz John Grogan, twórca powieści “Marley i ja”. Poniekąd się z tym zgadzamy, bo taka właśnie bywa codzienność – zabiegana i pełna obowiązków zawodowych. Na szczęście, wyjeżdżając w dłuższe podróże, Twój czworonożny przyjaciel wcale nie musi tęskniącym wzrokiem wypatrywać swojego właściciela – na podkładzie mini kampera VOJO wspólnie podbijecie świat! Jak się przygotować do takich wojaży, aby Twój pies był bezpieczny podczas podróży, a po przybyciu na miejsce wciąż radośnie merdał ogonem?

VOJO przyjazny dla czworonogów

Kiedy nie wszystkie hotele są chętne na przyjmowanie psów, podróżowanie na własnych zasadach mini kamperem VOJO będzie dobrym tropem, którym warto podążać. Jako że jest to zabudowa do samochodów osobowych, obowiązują tradycyjne przepisy przewozu pupili, a i sama podróż będzie mniej stresująca niż w typowym kamperze.

System jest tak zaprojektowany, że już w niecałe 10 minut przybierze formę mini kampera z pełnym wyposażeniem, więc w każdej chwili możesz zabrać swojego pupila na ekscytującą podróż w nieznane. Dodatkowo jeden z boxów, który zawiera system VOJO, możesz zapełnić tylko gadżetami i karmą dla psiaka, dzięki czemu “pakowanie” pupila przebiegnie szybko i sprawnie.

Beztroski wypoczynek z psiakiem u boku

VOJO zda egzamin zarówno w trakcie kamperowanie “na dziko”, jak i na zorganizowanym kempingu. Gdy już dotrzesz nad malownicze jezioro i rozłożysz zabudowę, wygodnie rozsiadając się na przestronnym mini kamperowym łóżku, a pod ręką poczujesz znajome, miękkie futerko – być może dojdziesz do wniosku, że to Twój wymarzony urlop!

A jak zapewnić równie pozytywne emocje Twojemu towarzyszowi? Już samo przebywanie ze swoim właścicielem w otoczeniu natury będzie przez niego docenione – co do tego nie ma żadnych wątpliwości! Jednak warto też zaaranżować dla futrzaka miły kącik z legowiskiem lub kocem, który pachnie domem. To znacznie zwiększy jego poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Mata węchowa czy ulubione zabawki również będą Twoimi sprzymierzeńcami i wprawią psiaka w dobry humor.

Zatrzymując się na zorganizowanym kempingu, nie zapomnij także o:

 • miskach,
 • lekach i suplementach dla psiaka,
 • świeżej wodzie,
 • smyczy,
 • woreczkach na psie odchody,
 • karmie i smakołykach,
 • klatce lub uprzęży do przewożenia psa oraz smyczy,
 • podręcznej apteczce ze szczypcami do usuwania kleszczy i sprayu na owady.

Przygotowanie do podróży mini kamperem VOJO – trochę formalności

Kiedy już jesteś zdecydowany zabrać w podróż swojego pupila, przyda Ci się garść praktycznych informacji. O co warto zadbać, zanim zawojujecie wspólnie świat?

 1. Przed dłuższą podróżą psa powinien zbadać weterynarz. Sprawdź również, czy pupil posiada wszystkie konieczne szczepienia.
 2. Szykują się zagraniczne wojaże? Koniecznie przygotuj paszport czworonoga i nie zapomnij zasięgnąć informacji na temat lokalnych przepisów.
 3. Zadbaj o zabezpieczenie psiaka podczas jazdy. Powoli i stopniowo przyzwyczajaj pupila do dłuższych podróży autem.
 4. Wybrałeś już kemping czy inne miejsce pobytu? Wyszukaj adresy i numery telefonów weterynarzy, znajdujących się nieopodal.
 5. Organizuj regularne postoje – są one konieczne, chociażby na “psią toaletę”.

Czy Twój pies to urodzony podróżnik? Jeśli tak, to z powodzeniem może zostać również VOJOwnikiem i z Tobą zdobywać świat! Życie w rytmie slow z czworonogiem u boku jest możliwe, jeśli tylko wprowadzisz caravaning do Waszych wspólnych pasji. Pamiętaj jednak, że o czworonoga należy zadbać jeszcze przed wyruszeniem w drogę. Zabierz więc psiaka na długi spacer, by wybiegał się przed wielogodzinnym siedzeniem. “Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady łap na Twoim sercu”, a już niedługo i trochę sierści w mini kamperze.