Do końca 2021 do każdego zestawu dodajemy kuchenkę gazową i zestaw 4 kartuszy z gazem.

Podróż kamperem z dziećmi – zorganizujcie niezapomniany wyjazd dla najmłodszych!

podróż kamperem z dziećmi

Kamperem z dziećmi – czy ja dobrze przeczytałem?” Jak najbardziej, wszystko się zgadza. Choć podejrzewamy, że dla większości z Was może to brzmieć jak szalony plan – to dziś udowodnimy, że odpowiednio przygotowany caravaning z dziećmi na pokładzie może dołączyć do Waszej listy rodzinnych przygód! Co zrobić, aby podróż była bezpieczna, a dzieci zapamiętały tę nietypową wycieczkę na długo? Przeczytaj nasze porady i przekonaj się, że w czasie kamperowania dzieci się nie nudzą!

Zadbajcie o bezpieczeństwo w trakcie podróży

Naczelna zasada, która powinna przyświecać w planowaniu podróży kamperem z dziećmi – bezpieczeństwo! Nawet najmłodsze dzieci mogą podróżować w kamperze czy mini kamperze, jednak muszą siedzieć w foteliku aż do momentu, gdy ich wzrost nie przekroczy 1,5 m. Co ważne, w trakcie jazdy dziecko nie może spać w łóżeczku, nawet jeśli kamper jest w nie wyposażony. Może być do niego przeniesione dopiero w trakcie postoju czy na kempingu. W kamperach, właśnie ze względów bezpieczeństwa, łóżka są wyposażone w siatki zabezpieczające.

Podróżując z dziećmi kamperem zaplanujemy przerwy nie rzadziej niż co 2 godziny, jest to ważne zwłaszcza przy kilkumiesięcznych maluchach. Co robić w trakcie przerwy z nieco starszymi dziećmi? Zagrać w planszówkę, sięgnąć po przekąskę albo po prostu rozprostować nogi.

Bezpieczny caravaning z dziećmi wiąże się także z prawidłowym zabezpieczeniem bagażów. Jeśli zabieramy podręczny stolik – złóżmy go, mniejsze elementy – zamknijmy w odpowiednich schowkach, tak by dziecko nie miało do nich dostępu.

Podróżujący mini kamperem VOJO nie muszą obawiać się problemów z organizacją bagażu, ponieważ w zestawie modułowej zabudowy kampera znajdują się boxy przeznaczone do szczelnego przechowywania.

Wybierzcie ciekawe miejsce pobytu na podróż kamperem z dziećmi

Gdy już macie pewność, że w kwestii bezpieczeństwa zrobiliście wszystko – czas przejść do przyjemniejszej części – a więc planowania miejsca kamperowania. W podróży z dziećmi również postawmy na odpoczynek na łonie natury – będzie to skuteczna “odskocznia” od spędzenia czasu na grach komputerowych czy przed ekranem telewizora, która pozytywnie wpłynie na samopoczucie najmłodszych. Jezioro, góry, morze – wszędzie, gdzie znajdziecie chwilę oddechu od codzienności, możecie się zatrzymać, podróżując kamperem z dziećmi!

Żeby dostarczyć dzieciom dodatkowej frajdy i elementu zaskoczenia, warto wpleść w harmonogram wyjazdu niespodziankę w postaci dodatkowej atrakcji. Postój z dmuchanym zamkiem czy parkiem rozrywki? Dzieci będą wniebowzięte! Mały szczyt do zdobycia, zwiedzanie latarni morskiej, okoliczny wodospad? To też może się udać, zwłaszcza w przypadku prawdziwych poszukiwaczy przygód!

ciekawe miejsce na podróż kamperem z dziećmi

Zaplanujcie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych

Jeśli jesteście rodziną, która nie zawaha się wsiąść w kampera czy mini kampera VOJO i spontanicznie podróżować na własnych zasadach – przyda Wam się też lista atrakcji. Gdziekolwiek jesteście, warto urządzić sobie wieczór planszówek – “Twister” nad brzegiem jeziora, a może stary, dobry “chińczyk”? Humor, dobra zabawa i rodzinna rywalizacja gwarantowane!

Jeśli planujecie się zatrzymać na zorganizowanym kempingu – wybierzcie ten, który oferuje chociażby plac zabaw, boisko, trampoliny czy mini park linowy. Jeśli zabraknie Wam pomysłu na wypełnienie czasu najmłodszym – taka aktywność będzie “pod ręką”. A rozpoczęcia dnia od energicznego zjazdu na zjeżdżalni, czy zbudowania zamku w piaskownicy na pewno przypadnie do gustu również najmłodszym podróżnikom!

Czy w miejscu, w którym planujecie się zatrzymać, jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego? Bez wahania z niej skorzystajcie! Przejażdżka rowerem wodnym w okolicy jeziora czy rejs statkiem też będzie ciekawym urozmaiceniem dnia i okazją do podziwiania malowniczych widoków.

Jakie jeszcze atrakcje wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych? Oto kilka innych pomysłów na umilenie podróży kamperem z dziećmi.

  • gra w piłkę czy badmintona,
  • gra w klasy,
  • guma do skakania,
  • dmuchana zabawka do pływania po jeziorze czy morzu,
  • frisbee,
  • puszczanie latawca,
  • ulubione bajki do czytania.

Sprawdzone miejsce, opiekun wycieczki, hotel czy ośrodek wypoczynkowy – tak mogłyby wyglądać kolejne wakacje Waszych dzieci. Jednak Wy wybieracie kamper i wtedy dopiero rozpoczyna się podróżowanie na całego – od tej pory przecież mieszkacie w domu na kółkach i przynajmniej przez kilkadziesiąt kilometrów trasy i przynajmniej kilka dni w wybranym miejscu się to nie zmieni! Dzieci będą zachwycone takimi okolicznościami, a przy okazji wypracują w sobie umiejętność aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury.